Papież – Jan Paweł II. Przyjacielem sportu

Wiemy, że święty Jan Paweł II był przyjacielem dzieci i młodzieży ale także sportu. Był on pasjonatem turystyki, uwielbiał aktywność fizyczną. Wędrówki górskie, jazda na nartach, spływy kajakowe i piłka nożna, to jedne z najbardziej ulubionych sportów, które uprawiał. Karola Wojtyłę nazywanego w dzieciństwie zdrobniale Lolkiem, a ze względu na zamiłowania do gry w piłkę nożną – Lolkiem bramkarzem. Jedną z Jego ulubionych aktywności sportowych było piesze wędrowanie po górach. Święty Jan Paweł II powiedział o górach, że: „Tutaj łatwiej się modlić!”.

Klasa Va wzięła udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Zadaniem było narysowanie Papieża i Jego zainteresowanie sportem. Prace zostały wysłane do Lublina a my czekamy na wyniki i liczymy na nagrody. S. Daniela Sporysz

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

„Czy hejt zawsze jest zły?”  – na ten dość kontrowersyjny temat, bardzo mądrze rozmawiali podczas szkolnej debaty, wykazując się przy tym dużą dojrzałością, uczniowie klas 4-8 SP11 w Katowicach. Debatę przygotowała Pani mgr Bożena Florek oraz Pan dr Tomasz Huk – dyrektor szkoły.

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

ZAPISY DO SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

zaprasza Rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

do zapisów dzieci do klasy pierwszej

w roku szkolnym 2019/2020.

Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły przy ulicy Nasypowej 16 w godzinach 7:30 – 15:30.

Dokumenty do pobrania na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Rekrutacja trwa od dnia 15 marca 2019 do 27 marca 2019.

Wycieczka do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu

Klasa 5 a udała się na wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić jakie tajemnice skrywa nasz region, zwiedzali dane wyrobiska kopalniane. Również samodzielnie wykonywali prace górnicze, poznali techniki wydobywania węgla, poznali zagrożenia.  Do ciekawych momentów wycieczki należał przejazd pociągniemy górniczym Karlik, ale również udział w symulacyjnej akcji ratowniczej, gdzie przypomniano o zasadach udzielania pomocy.