Filmowa noc w szkole

Noc z 30 listopada na 1 grudnia wybrani uczniowie ósmych klas spędzili w… szkole! Już przed 20 rozkładały się obozowiska na sali gimnastycznej. Pomysłowi uczniowie rozłożyli namioty i stworzyli swoje bazy. Atrakcją wieczoru była prezentacja Pana dyrektora Tomasza Huka o Afryce, w której w przystępny sposób przybliżył uczniom ten odległy, piękny kraj. Kolejnymi punktami wieczoru było wspólne jedzenie pizzy na stołówce, oglądanie filmu, gra w Kahoota oraz zabawy na sali gimnastycznej. Humor dopisywał, atmosfera była luźna i rano pomimo zmęczenia uczniowie wychodzili zadowoleni ze szkoły. Być może ta noc będzie dla nich fajnym wspomnieniem ze szkoły podstawowej. Uczniowie byli pod opieką Pań: Barbary Hronowskiej, Agnieszki Bernaś, Danuty Cieślińskiej, Anny Grolik, Anety Karwackiej.

» Read more

SUKCES TEATRALNY SP11

Dnia 23 listopada 2018 roku grupa teatralna „Teraz My” prowadzona

przez nauczycieli SP11 Annę Walczak i Adama Chroboka zajęła I miejsce na V

WOJEWÓDZKIM  FESTIWALU TALENTÓW. Aktorzy zaprezentowali poruszające serca

przedstawienie „Sobie potrzebni”. Sztuka została nagrodzona

gromkimi brawami i zdobyła uznanie wśród jury. Koncert Laureatów odbędzie

się 5 grudnia 2018 roku, podczas którego wręczone zostaną nagrody naszym

młodym aktorom.

» Read more

Akcja Afryka – Kierunek Kenia

Tegoroczny pobyt w Kenii zakończył się w szkole dla sierot Good Samaritan Vision. Wspólnie z dr Anną Watołą, dr Anną Brosch, Panią Lidią Skibą, reprezentując Uniwersytet Śląski w Katowicach, Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach oraz Hospicjum Świetlikowo, przekazaliśmy rowery, laptopy, wózek inwalidzki, przybory do nauki i środki czystości dla: szkoły masajskiej, szkoły dla sierot, szkoły w Bambolulu oraz dla najbiedniejszych studentów w Pawni University. Obszar edukacji jest nadal zaniedbanym wycinkiem kenijskiej rzeczywistości.

Kenijskim szkołom przekazane zostały pocztówki z Katowic, przybory i drobne zabawki wykonane przez uczniów naszej szkoły.

» Read more

1 2 3 36