„Wędruj z nami” …po Parku Śląskim

W sobotę – 12 stycznia – w ramach Programu ,,Wędruj z nami” turyści z klas VII – VIII wzięli udział w Marszu na Orientację ,,Śnieżynka” na terenie Parku Śląskiego. MnO to ciekawa impreza turystyczna polegająca na odnalezieniu punktów w terenie, które są zaznaczone na mapie. Wędruje się w grupach, zatem o sukcesie decyduje współpraca, a konkurencja jest duża, ponieważ jest to popularna impreza z wieloletnią tradycją i odbywa się 4 razy w roku. Styczniowy marsz zawsze wspiera WOŚP – nasze wpisowe za udział zostało już przekazane na ten szczytny cel.
Opiekunami ,,poszukiwaczy punktów” była pani Elżbieta Garbalska i pan Przemysław Bednarz. Zapraszamy chętnych na wiosenny marsz…

„KulTUralnie 2”

10 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym spotkaniu z ciekawymi ludźmi w ramach projektu ,,Kulturalnie 2″ realizowanego przez uczniów I LO im. A.Mickiewicza. Jedną z organizatorek tej edycji projektu jest nasza była uczennica Natalia Matuszczyk. Na spotkaniu w Domu Kultury ,,Koszutka” uczniowie poznali ciekawą historię Górnego Śląska opowiedzianą przez prof. Dariusza Nawrota. Za uważne słuchanie i prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące wykładu Marcin Lewandowski otrzymał nagrodę – książkę. Uczestnicy spotkania poznali również zwyciężczynię programu telewizyjnego – „Projekt ,Lady” i jej ciekawą historię.
Zapraszamy chętnych uczniów na kolejne spotkanie, które odbędzie się  w czwartek – 24 stycznia. Prezentowane zdjęcia pochodzą z oficjalnego Facebooka projektu „KulTuralnie 2”.

Zimowa spartakiada

Dnia 11 stycznia b. r. odbyła się w naszej Szkole VI Zimowa Spartakiada. Uczestniczyli w niej uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki z przedszkola nr 51 i 1. Na boisku szkolnym dzieci cieszyły się wspólnie urokami zimy, sprawdzały swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną. Wszystkim bardzo podobały się zawody na sankach, biegi ze śnieżką oraz przeciąganie liny. Mimo mrozu atmosfera była gorąca. Za wysiłek i trud wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

Następna Spartakiada już za rok.

Akcja „Zagraj w Spodku”

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji „Zagraj w Spodku” organizowanej przez GKS Katowice.  Przez 5 tygodni we wtorki gościć będziemy zawodników GKS – u, którzy przed naszymi uczniami odkryją tajniki siatkówki na najwyższym poziomie. Akcja zakończy się udziałem w turnieju w katowickim Spodku. W I edycji uczniowie naszej szkoły awansowali do wielkiego finału. Trzymajcie za nas kciuki 6 lutego.
8 stycznia zajęcia prowadzili: przyjmujący Quiroga Gonzalo oraz środkowy Krulicki Bartłomiej.

Wyjątkowy dzień

W piątek w naszej szkole było  bardzo odświętnie, nastrojowo i magicznie. Odbyły się wigilie klasowe, jasełka szkolne, które  przeniosły nas do Betlejem sprzed ponad 2000 lat oraz wspólne kolędowanie w świetlicy szkolnej. Gratulujemy organizatorom….było pięknie.
Odbył się również  uroczysty finał Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój Kalendarz”. Szczególnie gratulujemy laureatom z naszej szkoły oraz dziękujemy sponsorom, bez Was to przedsięwzięcie by się nie udało.  A w styczniu zapraszamy  do Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 32 na wernisaż prac, które złożyły się na ten kalendarz.

Rozstrzygnięcia konkursów w MDK Bogucice-Zawodzie

18.12.2018 r. w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie odbyły się uroczyste finały aż trzech konkursów, w których sukces odniosły uczennice naszej szkoły:

– „Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe 2018” Regionalny Konkurs Plastyczny – 1 miejsce Maja Krzykała z klasy 6b oraz wyróżnienie Paulina Zagdańska z klasy 3a,
– „O Laur Zawodziański” XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego – wyróżnienie zdobyła Aleksandra Czech z klasy 7b,
– „Odkrywamy Śląsk bez smogu” Regionalny Konkurs Plastyczny – 1 miejsce Marta Lewandowska z klasy 3a oraz wyróżnienie Katarzyna Sorankowska z klasy 8a.

Jury konkursów miało twardy orzech do zgryzienia, w każdym z tych konkursów było wiele prac, a ich poziom był bardzo wysoki.
Gratulujemy naszym laureatom.

Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków

17 grudnia klasa II a gościła młodszych kolegów z Przedszkola nr 1 w Katowicach. Celem spotkania były wspólne warsztaty plastyczne pt.: „Zielona choinka”. Pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Schnabel i p. Alicji Krztoń oraz przy pomocy koleżanek z klasy V b wszyscy tworzyli papierową. zieloną choinkę. Po jej wyklejeniu każdy mógł ją ozdobić według własnego pomysłu. Podczas pracy wszyscy byli skupieni i zainteresowani wykonaniem najpiękniejszej świątecznej ozdoby. Towarzyszyła nam radość z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Dziękujemy grupie  5 i 6 latków i ich Paniom za odwiedzenie naszej szkoły.  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

Zbiórka makulatury

14.12 odbyła się WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY. W akcję zaangażowało się 40 uczniów naszej szkoły, którzy łącznie uzbierali 804 kg. Mamy nadzieję, ze w przyszłości w zbiórkę włączy się cała społeczność szkolna.
Razem uratowaliśmy około 14 drzew!
Dziękujemy za udział w akcji i przypominamy, że makulaturę można przynosić codziennie do świetlicy szkolnej