Szkolny konkurs recytatorski

23 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, a także rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji.

» Read more

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH

W naszej szkole przez cały tydzień wiele się działo, ponieważ obchodziliśmy szkolne święto – Tydzień Życzliwości. Uczniowie spisali się na medal biorąc udział w wielu przedsięwzięciach, które odbywały się na terenie szkoły. Były gazetki o tematyce życzliwości, prezentacje, pocztowa skrzynka życzliwości, prace plastyczne i literackie  oraz zbiórka zabawek dla dzieci ze szpitala w Sosnowcu.

» Read more

Realizacja programu eTwinning CULTURAL TASTES – Kulturowe smaki

W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła przystąpiła do kolejnego już programu eTwinning, promującego szkolną współpracę w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych TIK. Realizacja projektu CULTURAL TASTES – Kulturowe smaki, rozpoczęła się w październiku, potrwa do maja 2019 roku i jest realizowana przez szkoły partnerskie w Portugalii, Rumunii, Gruzji, Turcji, Hiszpanii i Słowenii.

» Read more