Znamy zwycięzców konkursu „Mój kalendarz”

W Regionalnym Konkursie Plastycznym „Mój kalendarz” edycja 2019 przyznano miejsca pierwsze we wszystkich kategoriach:

STYCZEŃ  –  Hanna Oleksiuk, LUTY –  Beniamin Sładek, MARZEC  – Dominik Balcarek, KWIECIEŃ – Roksana Gałązka, MAJ – Joanna Wolny, CZERWIEC – Szymon Woźniak, LIPIEC – Martyna Pasek, SIERPIEŃ – Zuzanna Szafraniec, WRZESIEŃ – Daniel Jagiełło,  PAŹDZIERNIK – Oliwia Kamosińska, LISTOPAD – Wiktoria Dreszer, GRUDZIEŃ – Magdalena Nenow.

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone zwycięzcom.

GRATULUJEMY.

Organizatorzy:

mgr Magdalena Dąbrowska

mgr Justyna Kasperska

WYNIKI REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 2019

Strzelanki, musztry i czerwona taktyka ….czyli wizyta w XV LO

Jak trafić do celu? Nic trudnego, jeżeli możesz ćwiczyć w szkole postawy strzeleckie i posługiwanie się bronią krótką lub długą. Co zrobić, gdy widzisz nieprzytomnego człowieka? Wiesz, jak zareagować, jeżeli brałeś udział w zajęciach z zakresu pomocy przedmedycznej prowadzonych przez kadetów z PILECKIEGO. Uczniowie klasy 8c z SP nr 11 nie tylko zobaczyli pokaz musztry paradnej, ale także zwiedzili wystawę POCZTÓWKI Z WIELKIEJ WOJNY , która ukazuje losy pradziadka jednego z uczniów XV LO.Mamy nadzieję, że tradycje patriotyczne naszych szkół i sylwetki Patronów  będą doskonałą płaszczyzną dalszej współpracy.

» Read more

Szkolne święto

W dniu 18 października w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Gości powitał dyrektor szkoły, pan dr Tomasz Huk i wygłosił krótkie przemówienie do uczniów. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru, a następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Spotkanie dopełnił występ starszych kolegów z klas czwartych. Nie zabrakło okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

       

» Read more

Z wizytą w Filharmonii

17 października klasa II a uczestniczyła w muzycznych warsztatach organizowanych przez Filharmonię Śląską w Katowicach. Cykl warsztatów nosi tytuł „Dźwiękowy domek emocji z wizytą w muzycznych krainach”. Celem zajęć  jest połączenie wiedzy muzycznej z elementami arteterapii (min. muzykoterapii i choreoterapii). Dzisiejsze warsztaty zatytułowane były Presto/Adagio ( Kraina Szybka i Wolna). Dzieci rozpoznawały  uczucia i próbowały je nazywać. Udział  w warsztatach  sprawił im dużą radość. Wspólna zabawa, taniec, gra na instrumentach i nazywanie emocji wprowadziło je w pozytywny nastrój oraz chęć uczestniczenia w kolejnym spotkaniu.

» Read more

Podręczniki elektroniczne

Dla uczniów podręczniki są udostępnione w wersji elektronicznej z większości przedmiotów.  Wydawnictwo Nowa Era udostępnia je w formie flipbooków. W wyszukiwarce  należy wpisać kolejno flipbook, nazwę przedmiotu, klasę. Dostępne są w tej formie podręczniki do muzyki, plastyki (klasy 4,7), historii (klasy, 4,5,7,8), matematyki (klasa 4), informatyki (klasa 4,7,8), techniki (klasa 4), biologii (klasa 5,7,8), geografii (klasa 5,7,8)chemii (klasa7,8), fizyki (klasa7,8), WOS (klasa 8). Podręczniki do matematyki dla  klas 5,6,7,8  wydawnictwa GWO dostępne są z użyciem kodu, podobnie do języka polskiego z wydawnictwa WSIP. Kodami dysponują nauczyciele i od nich można je otrzymać. Z matematyki już zostały rozdane uczniom. Z podręczników do języka niemieckiego można skorzystać na stronie wydawnictwa Klett.  Najpierw wchodzimy na stronę www.klett.pl, a potem kolejno w zakładki oferta, j. niemiecki, szkoły podstawowe.

Pozostałe podręczniki nie są obecnie udostępnione.

Śląskie Targi Książki w Katowicach

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października 2018 roku odbyły się 4. Śląskie Targi Książki. Grupa miłośników czytelnictwa pod opieką p. Eweliny Horodeckiej świetnie spędziła tam czas. Spotkali się m. in. z  Markiem Szołtyskiem, Thomasem Arnoldem, Jerzym Buczyńskim, Agnieszką  Tyszką i  zakupili nowości książkowe.

 

1 2 3 37