Miejska Dżungla – „Łam bariery, nie przepisy”

W sobotę, 8 grudnia, uczniowie klasy 8a i 8b wraz z opiekunami: panią Anną Grolik i panią Agatą Knap wzięli udział w akcji parkingowej zorganizowanej przez Urząd Miasta w Katowicach w ramach kampanii „Miejska Dżungla”.

Niniejsza akcja miała na celu propagowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Podczas akcji młodzież rozdawała na parkingu przy sklepie OBI przy ul. Rolnej ulotki informacyjne o „Miejskiej Dżungli”, broszury dla kierujących pojazdami oraz  wklejki do samochodów „Nigdy nie parkuję w miejscu dla osoby niepełnosprawnej”. Młodzi ludzie namawiali zmotoryzowanych klientów sklepu do niezajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

 

Zajęcia fizyko-chemiczne

W listopadzie grupa uczniów klas 7, w ramach dodatkowych zajęć fizyko-chemicznych wzięła udział w interaktywnej lekcji fizyki i chemii zorganizowanej przez Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Zajęcia dotyczyły „Właściwości skroplonych gazów i substancji w niskich temperaturach”.

Na zajęciach wszystkie poznane wiadomości na temat stanów skupienia czy własności gazów zostały potwierdzone eksperymentalnie, a większość tych eksperymentów uczniowie mogli wykonać samodzielnie. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z ciekłym azotem i suchym lodem.

   

» Read more

Spotkanie z górnikiem

Dzisiaj klasa II a zaprosiła do siebie p. Adama – emerytowanego górnika z kopalni Mysłowice. Pan Adam chętnie i ciekawie  odpowiedział na zadawane mu przez dzieci pytania. Opowiedział o pracujących pod ziemią maszynach. przyczynach odczuwalnych na powierzchni tąpnięć, elementach munduru galowego. Z okazji Dnia Górnika – Barbórki życzymy wszystkim górnikom zdrowia i uśmiechu. Szczęść Boże. Panu Adamowi dziękujemy za wizytę.

dav

Filmowa noc w szkole

Noc z 30 listopada na 1 grudnia wybrani uczniowie ósmych klas spędzili w… szkole! Już przed 20 rozkładały się obozowiska na sali gimnastycznej. Pomysłowi uczniowie rozłożyli namioty i stworzyli swoje bazy. Atrakcją wieczoru była prezentacja Pana dyrektora Tomasza Huka o Afryce, w której w przystępny sposób przybliżył uczniom ten odległy, piękny kraj. Kolejnymi punktami wieczoru było wspólne jedzenie pizzy na stołówce, oglądanie filmu, gra w Kahoota oraz zabawy na sali gimnastycznej. Humor dopisywał, atmosfera była luźna i rano pomimo zmęczenia uczniowie wychodzili zadowoleni ze szkoły. Być może ta noc będzie dla nich fajnym wspomnieniem ze szkoły podstawowej. Uczniowie byli pod opieką Pań: Barbary Hronowskiej, Agnieszki Bernaś, Danuty Cieślińskiej, Anny Grolik, Anety Karwackiej.

» Read more

Lekki tornister

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Lekki Tornister”  w naszej szkole przeprowadzono w klasach I-III akcję ważenia tornistrów.

W klasach odbyły się pogadanki nt. zawartości tornistrów  i wyeliminowania zbędnych przedmiotów (zabawki, niepotrzebne przybory, książki itp)  Działania te zmierzały  w kierunku profilaktyki wad postawy wśród najmłodszych. W szczególności zwrócono uwagę na problem przeciążonych plecaków szkolnych i niekorzystny wpływ ich noszenia na dziecięce kręgosłupy.

Zachęcamy do codziennego sprawdzania zawartości tornistrów.

 

  

Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Masterchef”

29 listopada odbył się konkurs kulinarny, który polegał na samodzielnym  przygotowaniu przez dwuosobowe drużyny biało-czerwonego  dania, nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powstały piękne potrawy, które wspaniale smakowały i niesamowicie prezentowały się na talerzu.

Oto wyniki naszych kulinarnych zmagań:

1 miejsce- SP nr 65 w Katowicach

2 miejsce- SP nr 11 w Katowicach

3 miejsce- SP nr 64 w Katowicach

Wyróżnienie- SP nr 5 w Katowicach

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich talentów.

Organizatorzy konkursu-Justyna Kasperska, Justyna Rusinek, Bożena Florek, Ewelina Sikora.

 

 

Wycieczka do „Osikowej Doliny”

28 listopada uczniowie klas I a, I b i III a wzięli udział w świątecznych warsztatach w niecodziennym miejscu – „Osikowej Dolinie”. Koziegłowy to miejscowość położona na  Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, gdzie od XIX w. jej mieszkańcy wykorzystywali naturalne zasoby osikowego drewna, a z jego niedoskonałości i miękkości uczynili prawdziwą sztukę. Uczniowie mieli okazję przygotować piękne choinkowe bombki oraz świąteczne drzewka. Chętni mogli kupić oryginalne, ręcznie wykonane kompozycje. Wycieczka była prawdziwą artystyczną przygodą. Na pewno tam wrócimy!

 

 

1 2 3 42