Paraolimpiada katowickich szkół integracyjnych

 22 maja 2015r. już po raz trzynasty odbyła się Paraolimpiada katowickich szkół integracyjnych. Uczestniczyło w niej 7 szkół z naszego regionu: Szkoła Podstawowa nr 21
z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3
oraz gospodarze Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi.

Początek Paraolimpiady wzbogacił występ szkolnej grupy teatralnej „Teraz My”
z przedstawieniem pt. „Znajdź się wśród życzliwych”. Aktorzy opowiedzieli uczniom historię jednego dnia, w którym dobro jest jak bumerang, zawsze powraca. Poprzez spektakl ukazali jak kształtować postawy wzajemnej życzliwości, rozwijać empatię i prawidłowe relacje międzyludzkie, a także w jaki sposób stwarzać okazję do przeżywania przyjemnych uczuć.

Sportowcy wykazali się determinacją w walce o złoty medal, pokonali niezmiernie trudne, ale i wesołe konkurencje. Wśród nich: slalom z zawiązanymi oczami, wieszanie chmur, kulturysta, sztafeta, puzzle i wiele innych ciekawych zadań sportowych. Podsumowaniem Paraolimpiady było jej uroczyste zakończenie, podczas którego Dyrekcja Szkoły wręczyła puchary, medale i nagrody dla każdego sportowca.

Oto finał rozgrywek:

I miejsce : Zespół Szkół Integracyjnych nr 1

II miejsce : Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Paraolimpiada katowickich szkół integracyjnych 2015

Wizyta egzotycznych gości

W ramach obchodów Dnia Ziemi w dniu 21 kwietnia w szkole odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Uczniowie klas czwartych i piątych spotkali się z wężami. Opiekunka opowiedziała o ich hodowli, życiu i zwyczajach. Uczniowie mogli dotknąć żywego węża i okazało się, że węże są ciepłe w dotyku, bardzo delikatne, a skóra jest sucha. Pokaz bardzo zaciekawił uczniów, którzy zadawali prowadzącej wiele pytań.

» Read more

KONKURS KARAOKE PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2015

21 kwietnia odbył się w naszej szkole czwarty Międzyszkolny Konkurs Karaoke Piosenki Angielskiej. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego. Eliminacje rozpoczęły się już o godzinie 9.15, a wzięło w nich udział aż 36 uczestników z 9 szkół. Naszą „Jedenastkę” fantastycznie reprezentowały: Roksana Sarkowicz, Natalia Matuszczyk, Magdalena Dudek i Agnieszka Panek.

» Read more

Święto Szkoły 22 i 23 kwietnia 2015

Każdego roku pod koniec kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Tadeusza Kościuszki obchodzi Święto Szkoły. I tym razem uczniowie i nauczyciele zadbali o odpowiednie uczczenie tego wyjątkowego dnia. 22 i 23 kwietnia miała miejsce szczególna uroczystość. Rozpoczęła się ona powitaniem gości i odśpiewaniem hymnu szkoły.

» Read more

Uroczysta akademia poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2015 r. o godzinie 9.50 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas VI a i VI b przypomnieli najważniejsze wydarzenia XVIII wieku, które miały wpływ na dalsze losy Rzeczypospolitej. Podkreślano znaczenie Konstytucji 3 Maja, jako uchwały będącej wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze.

» Read more

1 2