Obchody Dnia Godności Ucznia Niepełnosprawnego

19 maja, już po raz piętnasty, zorganizowaliśmy naszą coroczną imprezę – Dzień Godności Ucznia Niepełnosprawnego. Każdego roku zapraszamy  uczniów z katowickich szkół integracyjnych, aby pokazać, jak ważna jest  idea integracji. Nasza uroczystość ma podkreślić  prawa uczniów z niepełnosprawnościami do godnego rozwijania swoich zainteresowań, również w dziedzinie sportu, dlatego nieodłączną częścią naszego święta jest paraolimpiada.  Poprzez wysiłek sportowy, dzieci uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej otwarte i pewne siebie.  Organizując tego typu imprezę pragniemy przełamywać stereotypy, przyczyniając się do  się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z rozmaitymi niepełnosprawnościami.

» Read more

STYPENDIUM SZKOLNE

Informujemy, że nabór wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018 nie będzie prowadzony w miesiącu czerwcu, w związku z powyższym odbywać się będzie w terminie od 01 do 15 września 2017r.

LATO W MIEŚCIE- Półkolonie w SP-11

I turnus:  31 VII – 4 VIII  2017 r.

Odpłatność  za I turnus wynosi 50 zł (dotacja z Urzędu Miasta).

II turnus: 7 VIII – 11 VIII 2017 r.

Zapisy w świetlicy szkolnej lub w sekretariacie szkoły.

Wpłaty w sekretariacie do dnia 14 VI.

II turnus organizowany przez Radę Rodziców, płatność wynosi 120 zł

(bez dotacji).

 

Kolejne sukcesy uczennic naszej szkoły!!!!

Uczennica klasy II d Karolina Michalik – wychowawczyni p.Teresa  Olejek- Zemlik zajęła    III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „ Rusz głową mały Pitagorasie” Uczennica klasy I b Natasha Durlik – wychowawczyni p.Iwona Kurtok zdobyła  wyróżnienie w XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „ Jesteśmy dziećmi Europy”- ” Rady nie od parady- wiersze, wierszyki z morałem”

Wyjść poza horyzont

26 kwietnia 2017r. klasa III a wraz z wychowawcami wzięła udział w integracyjnej imprezie rekreacyjno-sportowej „Wyjść poza horyzont” zorganizowaną przez studentów i wykładowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zawodnicy zmagali się w wielu ciekawych konkurencjach sportowych.

» Read more