Zajęcia w Instytucie Pamięci Narodowej w Katowicach

Dnia 9 stycznia 2018 roku uczniowie klasy VI A naszej szkoły brali udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. Odbyły się one w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN  w Katowicach im. Henryka Sławika i dotyczyły zbrodni katyńskiej, która do dnia dzisiejszego pozostaje tematem nie do końca odkrytym i wzbudzającym wiele emocji. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z chęcią wykonywali zlecone przez panią Ewelinę Małachowską polecenia.

» Read more

Kwalifikacje konkursowe

miło nam poinformować, że:

– Martyna Pezena z klasy VIIc zakwalifikowała się do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego;

-Adam Kaczmarczyk z klasy VIIb oraz Tomasz Górny z klasy VIc zakwalifikowali się do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki.

 

Jasełka pt. „Hej kolęda, kolęda!”

W dniu 22 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole Jasełka pt. „Hej kolęda, kolęda!”. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klas III, IV, V, VI i VII pod kierownictwem p. Iwony Jankowskiej przy współpracy z p. Teresą Olejek-Zemlik, p. Aleksandrą Brahlich, p. Anną Grolik oraz p. Adamem Chrobokiem.

» Read more