Uczennica klasy III c Ania Grabka została laureatką polsko – czeskiego konkursu

Uczennica klasy III c Ania Grabka została laureatką polsko – czeskiego konkursu plastycznego „Żywiołaki”. Ania wykonała bardzo ciekawą pracę, która została doceniona przez międzynarodowe jury oraz Fundację Śląskie Anioły. Warto zaznaczyć, że Ania jest uzdolniona plastycznie. Kilka tygodni wcześniej zdobyła I miejsce w VI Regionalnym Konkursie Plastycznym na Tradycyjne ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Serdecznie gratulujemy młodej artystce i życzymy dalszych sukcesów!

» Read more

Sukces uczennicy klasy trzeciej

10 kwietnia 2018r. uczennica klasy III c Ewa Pyzanowicz wygrała Międzyszkolny Konkurs Czytania ze zrozumieniem „Czytam i rozumiem”, przygotowany dla uczniów katowickich Szkół Podstawowych. Okazała się najlepsza wśród przedstawicieli uczniów klas trzecich, reprezentujących swoje szkoły! Wcześniej Ewa triumfowała w eliminacjach szkolnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dni Wiedzy na temat Autyzmu

W naszej szkole obchodzimy jak co roku Dni Wiedzy na temat Autyzmu. Uczniowie przygotowali Niebieska Galerię. W klasie rozmawialiśmy na ten temat oraz oglądaliśmy filmy np SZKOŁA SPECJALISTÓW. Każdy Uczeń, Rodzic i Nauczyciel mógł przeczytać artykuły o tym co czują dorosłe osoby z autyzmem, jakie mają zdolności i jak pomóc im w szkole.

Galeria

XVI Ogólnopolski Festiwal Ekspresji z udziałem naszych nauczycieli

10.IV. 2018 r. pani Joanna Knapek i Teresa Olejek- Zemlik, podczas sesji naukowej Festiwalu Ekspresji “Wokół Teatru”, wygłosiły referat pt.” Dziecko i teatr. Działania parateatralne w obrębie sztuk wizualnych w szkole.” Festiwal organizowany jest przez Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Katedrę Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach. Festiwal jest imprezą naukowo–artystyczną skupiającą propagatorów kultury, ludzi pasji tworzenia i poszukiwania nowych możliwości i wymiarów ekspresji.

Apel

23 marca spotkaliśmy się na kolejnym apelu. Pani wicedyrektor wręczyła nagrody i dyplomy za osiągnięcia uczniów w wielu konkursach. Najważniejszym wyróżnieniem był tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym uzyskany przez Tomka Górnego z klasy  6c.

» Read more