Warsztaty kulinarne

W ramach akcji „Piękna Nasza Polska Cała” 23.10.2018 r. świetlica zorganizowała warsztaty kulinarne pod hasłem „Z przepisu babci i dziadka”. Z tej okazji uczniowie przygotowali wraz z dziadkami przepisy na tradycyjne dania kuchni śląskiej. Wśród najciekawszych propozycji znajdował się przepis na szałot śląski, który dzieci wspólnie przygotowały. Wszyscy chętnie degustowali potrawę.

» Read more

Kolejny (trzeci) doktor w naszej szkole

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, że Pani Joanna Knapek 

nauczycielka naszej Szkoły

w dniu 24.10.2018 r. obroniła w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego

Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie

pracę doktorską ,,Dekady – rozkład pamięci. Zapis w glinie.”

Serdecznie gratuluję Pani Joannie i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej

dr Tomasz Huk

Dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 11

z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach

 

HydroSilesia 2018

W dniu 24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w w największej lekcji o wodzie. Mogli wykonać wiele ciekawych doświadczeń, zobaczyć proces oczyszczania wody, żywe okazy ryb żyjących w Jeziorze Goczałkowickim. Głównym wydarzeniem tego dnia było wręczenie nagród dla laureatów Olimpiady wiedzy o GPW i  szkołom, które najliczniej przystąpiły do zmagań. Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca odebrał Adam Kaczmarczyk z klasy 8b, a nagrodę dla szkoły dyrektor dr Tomasz Huk.

» Read more

„Pinokio” w Teatrze Żelaznym

W dniu 22 października 2018 roku odbyło się wyjście klas czwartych do Teatru Żelaznego
w Katowicach na spektakl „Pinokio”. Ta wzruszająca i zabawna historia drewnianego pajaca została mistrzowsko zaprezentowana przez aktorów i niekonwencjonalne lalki. Ciekawe rozwiązania scenograficzne, maski, teatr cieni, nastrojowa muzyka bardzo spodobały się młodym widzom. Mamy nadzieję, że przedstawienie to zachęciło wszystkich do przeczytania tej znanej i mądrej powieści Carla Collodiego, a także skłoniło do zastanowienia się nad pytaniem – czy warto być dobrym i uczciwym?

 

Sprzątanie świata

Nasza szkoła, jak co roku przyłączyła się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2018”. W tym roku akcję przeprowadziliśmy w dwóch etapach.  Przy współudziale Urzędu Miasta, Wydziału Kształtowania Środowiska uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice jednorazowego użytku ruszyli w teren.

W tym roku akcję przeprowadziliśmy w dwóch etapach 14 września klasy młodsze zadbały o okolicę wokół szkoły oraz ulice i skwerki osiedlowe. Natomiast uczniowie klas V i VI postanowili uprzątnąć dolinę rzeki Kłodnicy – fragment sąsiadujący ze szkołą.

Drugi etap miał miejsce dopiero 17 października – uczniowie klas starszych sprzątali teren leśnictwa Muchowiec. Termin został ustalony w dogodnym czasie dla Nadleśnictwa Katowice, z którym prowadzimy współpracę. Uczniowie, z dużym zaangażowaniem oczyszczali las i byli bardzo zaskoczeni, jak dużo śmieci ludzie zostawiają w lesie. Las powinien nam się przecież kojarzyć ze spacerami, sportem, zbieraniem grzybów i relaksem. Pani leśniczy bardzo miło nas przyjęła, opowiadała wiele ciekawych rzeczy na temat lasu, a na zakończenie w ramach podziękowania wręczyła wszystkim uczniom drobne upominki. W następnym roku z pewnością zaangażujemy się w tą akcję ponownie.

 

 

» Read more

Znamy zwycięzców konkursu „Mój kalendarz”

W Regionalnym Konkursie Plastycznym „Mój kalendarz” edycja 2019 przyznano miejsca pierwsze we wszystkich kategoriach:

STYCZEŃ  –  Hanna Oleksiuk, LUTY –  Beniamin Sładek, MARZEC  – Dominik Balcarek, KWIECIEŃ – Roksana Gałązka, MAJ – Joanna Wolny, CZERWIEC – Szymon Woźniak, LIPIEC – Martyna Pasek, SIERPIEŃ – Zuzanna Szafraniec, WRZESIEŃ – Daniel Jagiełło,  PAŹDZIERNIK – Oliwia Kamosińska, LISTOPAD – Wiktoria Dreszer, GRUDZIEŃ – Magdalena Nenow.

Wyróżnienie otrzymała Maja Cuber.

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone zwycięzcom.

GRATULUJEMY.

Organizatorzy:

mgr Magdalena Dąbrowska

mgr Justyna Kasperska

WYNIKI REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 2019

Strzelanki, musztry i czerwona taktyka ….czyli wizyta w XV LO

Jak trafić do celu? Nic trudnego, jeżeli możesz ćwiczyć w szkole postawy strzeleckie i posługiwanie się bronią krótką lub długą. Co zrobić, gdy widzisz nieprzytomnego człowieka? Wiesz, jak zareagować, jeżeli brałeś udział w zajęciach z zakresu pomocy przedmedycznej prowadzonych przez kadetów z PILECKIEGO. Uczniowie klasy 8c z SP nr 11 nie tylko zobaczyli pokaz musztry paradnej, ale także zwiedzili wystawę POCZTÓWKI Z WIELKIEJ WOJNY , która ukazuje losy pradziadka jednego z uczniów XV LO.Mamy nadzieję, że tradycje patriotyczne naszych szkół i sylwetki Patronów  będą doskonałą płaszczyzną dalszej współpracy.

» Read more

Szkolne święto

W dniu 18 października w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Gości powitał dyrektor szkoły, pan dr Tomasz Huk i wygłosił krótkie przemówienie do uczniów. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru, a następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Spotkanie dopełnił występ starszych kolegów z klas czwartych. Nie zabrakło okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

       

» Read more

1 2 3