Lekki tornister

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej „Lekki Tornister”  w naszej szkole przeprowadzono w klasach I-III akcję ważenia tornistrów.

W klasach odbyły się pogadanki nt. zawartości tornistrów  i wyeliminowania zbędnych przedmiotów (zabawki, niepotrzebne przybory, książki itp)  Działania te zmierzały  w kierunku profilaktyki wad postawy wśród najmłodszych. W szczególności zwrócono uwagę na problem przeciążonych plecaków szkolnych i niekorzystny wpływ ich noszenia na dziecięce kręgosłupy.

Zachęcamy do codziennego sprawdzania zawartości tornistrów.

 

  

Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Masterchef”

29 listopada odbył się konkurs kulinarny, który polegał na samodzielnym  przygotowaniu przez dwuosobowe drużyny biało-czerwonego  dania, nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powstały piękne potrawy, które wspaniale smakowały i niesamowicie prezentowały się na talerzu.

Oto wyniki naszych kulinarnych zmagań:

1 miejsce- SP nr 65 w Katowicach

2 miejsce- SP nr 11 w Katowicach

3 miejsce- SP nr 64 w Katowicach

Wyróżnienie- SP nr 5 w Katowicach

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich talentów.

Organizatorzy konkursu-Justyna Kasperska, Justyna Rusinek, Bożena Florek, Ewelina Sikora.

 

 

Wycieczka do „Osikowej Doliny”

28 listopada uczniowie klas I a, I b i III a wzięli udział w świątecznych warsztatach w niecodziennym miejscu – „Osikowej Dolinie”. Koziegłowy to miejscowość położona na  Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, gdzie od XIX w. jej mieszkańcy wykorzystywali naturalne zasoby osikowego drewna, a z jego niedoskonałości i miękkości uczynili prawdziwą sztukę. Uczniowie mieli okazję przygotować piękne choinkowe bombki oraz świąteczne drzewka. Chętni mogli kupić oryginalne, ręcznie wykonane kompozycje. Wycieczka była prawdziwą artystyczną przygodą. Na pewno tam wrócimy!

 

 

Wizyta w Ekoeksperymentarium w Katowicach

W dn. 27 listopada klasa II a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w Ekoeksperymentarium. Dzieci w czasie warsztatów miały możliwość odwiedzenia ekologicznego mieszkania, w którym oszczędza się wodę, energię, segreguje śmieci, wykorzystuje naturalne środki czystości . W ramach biletu wstępu dzieci przyniosły reklamówki. Będzie z nich wykonana choinka, która stanie na katowickim rynku. Przedsięwzięcie jest związane z organizowanym w Katowicach szczytem klimatycznym. Ma na celu szerzenie świadomej ochrony środowiska wśród najmłodszych oraz ich rodzin. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach i stwierdzili, że wiele ekologicznych działań mogą zastosować w swych domach.

 

dav

Szkolny konkurs recytatorski

23 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, a także rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji.

» Read more

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH

W naszej szkole przez cały tydzień wiele się działo, ponieważ obchodziliśmy szkolne święto – Tydzień Życzliwości. Uczniowie spisali się na medal biorąc udział w wielu przedsięwzięciach, które odbywały się na terenie szkoły. Były gazetki o tematyce życzliwości, prezentacje, pocztowa skrzynka życzliwości, prace plastyczne i literackie  oraz zbiórka zabawek dla dzieci ze szpitala w Sosnowcu.

» Read more

SUKCES TEATRALNY SP11

Dnia 23 listopada 2018 roku grupa teatralna „Teraz My” prowadzona

przez nauczycieli SP11 Annę Walczak i Adama Chroboka zajęła I miejsce na V

WOJEWÓDZKIM  FESTIWALU TALENTÓW. Aktorzy zaprezentowali poruszające serca

przedstawienie „Sobie potrzebni”. Sztuka została nagrodzona

gromkimi brawami i zdobyła uznanie wśród jury. Koncert Laureatów odbędzie

się 5 grudnia 2018 roku, podczas którego wręczone zostaną nagrody naszym

młodym aktorom.

» Read more

Sukces teatralny SP11

Dnia 23 listopada 2018 roku grupa teatralna „Teraz my” prowadzona przez panią mgr Annę Walczak i pana mgr Adama Chroboka zajęła I miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Talentów. Aktorzy zaprezentowali poruszające serca przedstawienie „Sobie potrzebni”. Sztuka została nagrodzona gromkimi brawami i zdobyła uznanie wśród jury. Koncert laureatów odbędzie się 5 grudnia 2018 r., podczas którego wręczone zostaną nagrody naszym młodym aktorom.

Gratulujemy kolejnego już sukcesu.

   

PZU odblaski – sukces w konkursie

PZU prowadzi ogólnopolską akcję „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego, dlatego każdy uczeń z klas 1-3 otrzymał odblask. Akcję koordynowała p. Magdalena Dąbrowska.

          Chętne dzieci wzięły  udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, w którym przedstawiały bezpieczny powrót ze szkoły do domu. Z dumą informujemy, że uczeń klasy 2a Dominik Balcarek zdobył w tym konkursie 1 miejsce . GRATULUJEMY
1 2 3 4