Zebrania z rodzicami

W środę 21 listopada 2018 r. o godzinie 17.30 odbędą się zebrania rodziców uczniów klas

I – III, a w czwartek 22 listopada 2018 r. o godzinie 17.30 zebrania rodziców

uczniów klas IV – VIII. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wychowawcami

i pozostałymi nauczycielami.

Kolejny sukces matematyczny w katowickiej SP 11

Czy matematyka jest nudna? Z pewnością nie dla Adama Kaczmarczyka – FINALISTY XXVII edycji wojewódzkiego konkursu „NUDNA MATEMATYKA”  organizowanego przez Pracownię Matematyki katowickiego Pałacu Młodzieży. Uczeń klasy VIII b pod kierunkiem pani mgr Agaty Knap wykazał się nie tylko ponadprzeciętną umiejętnością logicznego myślenia, ale także zdolnością szukania nietypowych rozwiązań i niezwykłą sprawnością w przeprowadzaniu ich analizy. Serdecznie gratulujemy !!!

 

  

Akcja pocztówkowa

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości świetlica szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej wymianie pocztówkowej pod hasłem „Kartka z Niepodległej”. Dzieci samodzielnie pisały pozdrowienia i adresowały pocztówki z naszego miasta. Z otrzymanych pocztówek utworzyliśmy natomiast pocztówkową mapę Polski. Udało nam się nawiązać korespondencję łącznie z ponad 30 placówkami edukacyjnymi zlokalizowanymi na terenie całego kraju. Poznaliśmy wiele pięknych zakątków Polski, dużych miast jak również małych miasteczek i wsi. Z niektórymi placówkami zamierzamy kontynuować współpracę i wzajemnie poznawać swoje miejscowości.

Moje miasto bez elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do programu „ MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”.

Organizatorem programu jest Elektroeko, Weeeforum oraz UNEP, pod patronatem

min. Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Nasze zadanie polega na edukacji uczniów na temat ochrony środowiska oraz

 ZBIÓRCE ELEKTROŚMIECI.

W ciągu całego roku szkolnego zbiórka zostanie przeprowadzona TYLKO DWUKROTNIE.

NAJBLIŻSZY TERMIN ZBIÓRKI TO 21 – 23 LISTOPADA.

W zamian za pozyskane elektrośmieci SZKOŁA OTRZYMA POMOCE NAUKOWE.

Prosimy Państwa o wsparcie w zbiórce.

RODZICU PRZYJDŹ NA ZEBRANIE Z ELEKTROŚMIECIEM.

Ty pozbędziesz się problemu – my zyskamy.

Dziękujemy za współpracę.

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w MDK Koszutka

1oo rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę jest największym wydarzeniem tego roku. Aby w wyjątkowy sposób podkreślić dla nas ważność dnia 11 listopada, nasza Szkoła we współpracy ze Społecznym Przedszkolem Artystycznym Fundacji im. Krystyny Rutkowskiej, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach, SP Nr 10 i Gimnazjum Nr 3 w Katowicach, II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śl., XIV LO im. mjr Henryka Sucharskiego z Katowic przygotowała wyjątkowy koncert pieśni patriotycznej. Zaproszeni goście mogli wysłuchać wykonań młodych artystów, zobaczyć, jak wygląda Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów niesłyszących w języku migowym, obejrzeć piękne inscenizacje w wykonaniu najmłodszych oraz pokaz musztry. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: Pan Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun, Pani Zastępczyni Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Grażyna Burek, dr hab. Mirosław Kisiel z UŚ w Katowicach oraz Dyrektorzy szkół i przedszkoli. Wszystkim wykonawcom i ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy.

Październik w bibliotece

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w szkole odbył się Festiwal Imprez Czytelniczych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach czytelniczych: „Śladami Hobbita”(dla klas IV-VII)  z wykorzystaniem metody QR oraz „Jeden z jedenastu” sprawdzający znajomość lektury „Mały Książę”.

Dzieci z klas młodszych  brały udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania”, który zainicjowany został przez firmę „Biedronka”. Wykonano również prace plastyczne związane ze Słodziakami.

Uwieńczeniem  Miesiąca Bibliotek Szkolnych było rozdanie nagród laureatom  konkursów. Wszystkim  serdecznie gratulujemy.

» Read more

100-lecie Odzyskania Niepodległości – uroczystość w szkole

W dniu 9.11.2018 r. w świetlicy szkolnej w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasy I – V o godz. 11.11 uroczyście odśpiewały Hymn Narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dzieci śpiewały także piosenkę patriotyczną „Rodzinny Kraj” oraz recytowały wiersze. Uwieńczeniem uroczystości był pokaz mody patriotycznej podczas którego uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowane stroje w kolorach biało – czerwonych.

Realizacja programu eTwinning CULTURAL TASTES – Kulturowe smaki

W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła przystąpiła do kolejnego już programu eTwinning, promującego szkolną współpracę w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych TIK. Realizacja projektu CULTURAL TASTES – Kulturowe smaki, rozpoczęła się w październiku, potrwa do maja 2019 roku i jest realizowana przez szkoły partnerskie w Portugalii, Rumunii, Gruzji, Turcji, Hiszpanii i Słowenii.

» Read more

08.11.2018 r. „Zdrowe śniadanie”

Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Tym razem w klasach uczniowie według własnego pomysłu przyrządzali zdrowe śniadanko  w kolorze białym i czerwonym. Chcieliśmy w ten wyjątkowy sposób uczcić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowane potrawy wyglądały, smakowały i pachniały wyśmienicie.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w naszą zdrową akcję serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. promocji zdrowia

                         

» Read more

1 2