Miejska Dżungla – „Łam bariery, nie przepisy”

W sobotę, 8 grudnia, uczniowie klasy 8a i 8b wraz z opiekunami: panią Anną Grolik i panią Agatą Knap wzięli udział w akcji parkingowej zorganizowanej przez Urząd Miasta w Katowicach w ramach kampanii „Miejska Dżungla”.

Niniejsza akcja miała na celu propagowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Podczas akcji młodzież rozdawała na parkingu przy sklepie OBI przy ul. Rolnej ulotki informacyjne o „Miejskiej Dżungli”, broszury dla kierujących pojazdami oraz  wklejki do samochodów „Nigdy nie parkuję w miejscu dla osoby niepełnosprawnej”. Młodzi ludzie namawiali zmotoryzowanych klientów sklepu do niezajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

 

Zajęcia fizyko-chemiczne

W listopadzie grupa uczniów klas 7, w ramach dodatkowych zajęć fizyko-chemicznych wzięła udział w interaktywnej lekcji fizyki i chemii zorganizowanej przez Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Zajęcia dotyczyły „Właściwości skroplonych gazów i substancji w niskich temperaturach”.

Na zajęciach wszystkie poznane wiadomości na temat stanów skupienia czy własności gazów zostały potwierdzone eksperymentalnie, a większość tych eksperymentów uczniowie mogli wykonać samodzielnie. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z ciekłym azotem i suchym lodem.

   

» Read more

Spotkanie z górnikiem

Dzisiaj klasa II a zaprosiła do siebie p. Adama – emerytowanego górnika z kopalni Mysłowice. Pan Adam chętnie i ciekawie  odpowiedział na zadawane mu przez dzieci pytania. Opowiedział o pracujących pod ziemią maszynach. przyczynach odczuwalnych na powierzchni tąpnięć, elementach munduru galowego. Z okazji Dnia Górnika – Barbórki życzymy wszystkim górnikom zdrowia i uśmiechu. Szczęść Boże. Panu Adamowi dziękujemy za wizytę.

dav

Filmowa noc w szkole

Noc z 30 listopada na 1 grudnia wybrani uczniowie ósmych klas spędzili w… szkole! Już przed 20 rozkładały się obozowiska na sali gimnastycznej. Pomysłowi uczniowie rozłożyli namioty i stworzyli swoje bazy. Atrakcją wieczoru była prezentacja Pana dyrektora Tomasza Huka o Afryce, w której w przystępny sposób przybliżył uczniom ten odległy, piękny kraj. Kolejnymi punktami wieczoru było wspólne jedzenie pizzy na stołówce, oglądanie filmu, gra w Kahoota oraz zabawy na sali gimnastycznej. Humor dopisywał, atmosfera była luźna i rano pomimo zmęczenia uczniowie wychodzili zadowoleni ze szkoły. Być może ta noc będzie dla nich fajnym wspomnieniem ze szkoły podstawowej. Uczniowie byli pod opieką Pań: Barbary Hronowskiej, Agnieszki Bernaś, Danuty Cieślińskiej, Anny Grolik, Anety Karwackiej.

» Read more