Wyjątkowy dzień

W piątek w naszej szkole było  bardzo odświętnie, nastrojowo i magicznie. Odbyły się wigilie klasowe, jasełka szkolne, które  przeniosły nas do Betlejem sprzed ponad 2000 lat oraz wspólne kolędowanie w świetlicy szkolnej. Gratulujemy organizatorom….było pięknie.
Odbył się również  uroczysty finał Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój Kalendarz”. Szczególnie gratulujemy laureatom z naszej szkoły oraz dziękujemy sponsorom, bez Was to przedsięwzięcie by się nie udało.  A w styczniu zapraszamy  do Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 32 na wernisaż prac, które złożyły się na ten kalendarz.

   

  

  

  

  

Rozstrzygnięcia konkursów w MDK Bogucice-Zawodzie

18.12.2018 r. w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie odbyły się uroczyste finały aż trzech konkursów, w których sukces odniosły uczennice naszej szkoły:

– „Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe 2018” Regionalny Konkurs Plastyczny – 1 miejsce Maja Krzykała z klasy 6b oraz wyróżnienie Paulina Zagdańska z klasy 3a,
– „O Laur Zawodziański” XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego – wyróżnienie zdobyła Aleksandra Czech z klasy 7b,
– „Odkrywamy Śląsk bez smogu” Regionalny Konkurs Plastyczny – 1 miejsce Marta Lewandowska z klasy 3a oraz wyróżnienie Katarzyna Sorankowska z klasy 8a.

Jury konkursów miało twardy orzech do zgryzienia, w każdym z tych konkursów było wiele prac, a ich poziom był bardzo wysoki.
Gratulujemy naszym laureatom.

 

 

Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków

17 grudnia klasa II a gościła młodszych kolegów z Przedszkola nr 1 w Katowicach. Celem spotkania były wspólne warsztaty plastyczne pt.: „Zielona choinka”. Pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Schnabel i p. Alicji Krztoń oraz przy pomocy koleżanek z klasy V b wszyscy tworzyli papierową. zieloną choinkę. Po jej wyklejeniu każdy mógł ją ozdobić według własnego pomysłu. Podczas pracy wszyscy byli skupieni i zainteresowani wykonaniem najpiękniejszej świątecznej ozdoby. Towarzyszyła nam radość z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Dziękujemy grupie  5 i 6 latków i ich Paniom za odwiedzenie naszej szkoły.  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

dav

Zbiórka makulatury

14.12 odbyła się WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY. W akcję zaangażowało się 40 uczniów naszej szkoły, którzy łącznie uzbierali 804 kg. Mamy nadzieję, ze w przyszłości w zbiórkę włączy się cała społeczność szkolna.
Razem uratowaliśmy około 14 drzew!
Dziękujemy za udział w akcji i przypominamy, że makulaturę można przynosić codziennie do świetlicy szkolnej

I Ty możesz być życzliwy

W dniach od 15.XI.2018 r. do 05.XII.2018 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka zabawek

dla dzieci przebywających w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu

pod nazwą I TY MOŻESZ BYĆ ŻYCZLIWY.

W czasie akcji zostały zebrane 4 duże kartony gier planszowych, puzzli i książeczek oraz wiele innych zabawek, które wywołały uśmiech na wielu małych twarzyczkach. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serce i włączenie się w naszą akcję.

 

 

1 2 3