Mój Anioł Stróż – wyniki konkursu

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego:

Mój Anioł Stróż
                                  I miejsce Julia Grzesik kl. 5b
II miejsce Hanna Kobińska kl. 5b
III miejsce Aleks Tomczyński kl. 4b
wyróżnienie Julia Świątkowska kl. 5a
wyróżnienie Rafał Letkiewicz kl. 5b
                                Serdecznie gratulujemy laureatom!!!

Papież – Jan Paweł II. Przyjacielem sportu

Wiemy, że święty Jan Paweł II był przyjacielem dzieci i młodzieży ale także sportu. Był on pasjonatem turystyki, uwielbiał aktywność fizyczną. Wędrówki górskie, jazda na nartach, spływy kajakowe i piłka nożna, to jedne z najbardziej ulubionych sportów, które uprawiał. Karola Wojtyłę nazywanego w dzieciństwie zdrobniale Lolkiem, a ze względu na zamiłowania do gry w piłkę nożną – Lolkiem bramkarzem. Jedną z Jego ulubionych aktywności sportowych było piesze wędrowanie po górach. Święty Jan Paweł II powiedział o górach, że: „Tutaj łatwiej się modlić!”.

Klasa Va wzięła udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Zadaniem było narysowanie Papieża i Jego zainteresowanie sportem. Prace zostały wysłane do Lublina a my czekamy na wyniki i liczymy na nagrody. S. Daniela Sporysz

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

„Czy hejt zawsze jest zły?”  – na ten dość kontrowersyjny temat, bardzo mądrze rozmawiali podczas szkolnej debaty, wykazując się przy tym dużą dojrzałością, uczniowie klas 4-8 SP11 w Katowicach. Debatę przygotowała Pani mgr Bożena Florek oraz Pan dr Tomasz Huk – dyrektor szkoły.

Dzień Otwarty

7 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów przyszłych klas pierwszych i ich rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od występów uczniów naszej szkoły. Mogliśmy zobaczyć grupę akrobatyczną „Pajęczaki”, grupę taneczną, zespół fletowy i uczniów klasy 4a w pokazie ze wstęgami. Następnie dyrektor szkoły Tomasz Huk zaprosił rodziców na spotkanie informacyjne, a dzieci rozpoczęły zabawę pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Później mali goście wędrowali po szkole, odwiedzali kolejne sale lekcyjne,a w każdej czekała niespodzianka. Były różne warsztaty plastyczne, pokazy w pracowni fizyczno-chemicznej, spotkanie z matematyką, teatrem, wizyta w sali doświadczania świata oraz muzeum harcerskim i wiele, wiele innych atrakcji. Wszyscy doskonale się bawili.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie podczas Festynu Środowiskowego. Do zobaczenia.

Fotorelacja wkrótce.

Zajęcia z hokeistami

5 lutego hokeiści TAURON KH GKS Katowice: Kamil Berggruen, Oskar Krawczyk i Patryk Krężołek poprowadzili zajęcia z uczniami klasy IIb w ramach akcji „Lekcja WF-u”. Zawodnicy zachęcali do aktywności ruchowej i odpowiadali na dociekliwe pytania najmłodszych.

Florek w Małej Strażnicy

6 lutego uczniowie klasy II b  i III b brali udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym „Florek w Małej Strażnicy” przygotowanym przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej i Urząd Miasta Katowice. W ramach programu, uczniowie uczestniczyli w zajęciach w nowatorskim Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1  w Katowicach -Szopienicach.

W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem oglądały wozy strażackie, zapoznały się z ich rodzajami oraz wyposażeniem. Mieli możliwość wejścia do wozu oraz założenia hełmu strażackiego. Zwiedzili „Małą Strażnicę”- salę edukacyjną, w której poznały i przećwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy, a nawet założyły strój strażacki i weszły na strażacką drabinę. Poznały sprzęt jakim posługuje się strażak na co dzień.

W ciekawy sposób, często w formie zabawy zaznajomili się z podstawami ochrony przeciwpożarowej i uczyli się bezpiecznych zachowań w życiu codziennym. Poznały właściwą procedurę zgłaszania pożaru.

Prezenty dla Swety

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniowie klas I-IV zaangażowali się w pomoc 14-letniej dziewczynce, mieszkającej na dalekim Krymie. Sweta nie chodzi od urodzenia, bardzo rzadko opuszcza swoje mieszkanie. Nie uczęszcza do szkoły i w zasadzie nie ma żadnych kolegów i koleżanek. Tuż przed Świętami otrzymała od nas mnóstwo listów, rysunków, słodyczy i innych upominków. Na jej twarzy na długo zagościł uśmiech. W imieniu Swety i jej rodziców dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, szczególnie uczniom klas Ib i IVa oraz p. Julii – mamie Leo z klasy IVa , która dostarczyła prezenty do Swety.

Lekcja o kosmosie

06.02.2019 r. uczeń naszej szkoły Igor Skorupka z kl. 8a, pasjonat i znawca kosmosu,

w ramach projektu edukacyjnego „Odkrywamy kosmos”, wystąpił w Przedszkolu Miejskim

nr 12 w Katowicach. Przedstawił dzieciom niezwykle ciekawą opowieść o Wszechświecie

i jego tajemnicach. Nie brakowało też efektów specjalnych, Igor wyświetlił gwiazdozbiór na suficie,

pokazał fazy księżyca na specjalnej lampce oraz zaprezentował kosmiczny program multimedialny.

Zostawił dzieciom na pamiątkę projektor z gwiazdozbiorami i książkę z dedykacją.

Igorze gratulujemy wiedzy i talentu.

Bal karnawałowy klas młodszych

4 stycznia 2019 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w balu karnawałowym. Księżniczki, wróżki, baletnice, aniołki oraz diabełki, kowboje, komandosi i inni dziecięcy bohaterowie tańczyli oraz uczestniczyli w wielu zabawnych quizach i konkursach. Impreza była wyśmienita, dzięki naszemu zaangażowaniu, chęci zabawy, a także Wodzirejowi, który dobrze zna przyboje, które każdego porwą do tańca.