Jasełka pt. „Hej kolęda, kolęda!”

W dniu 22 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole Jasełka pt. „Hej kolęda, kolęda!”. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klas III, IV, V, VI i VII pod kierownictwem p. Iwony Jankowskiej przy współpracy z p. Teresą Olejek-Zemlik, p. Aleksandrą Brahlich, p. Anną Grolik oraz p. Adamem Chrobokiem.

Dzieci w specjalnie przygotowanych strojach z dużym przejęciem i poświęceniem odgrywały swoje role czym podbiły serca publiczności. Młodzi aktorzy przedstawili tradycje i zwyczaje świąteczne, scenę zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, historię narodzin Dzieciątka Jezus, a także wydarzenia z „Przechwałkowa”. Uczniowie wcielili się m. in. w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, Heroda, Herodowej oraz trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w stajence. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój. Ubogaceni tym wydarzeniem z utęsknieniem czekamy na kolejne przedstawienia bożonarodzeniowe.

 

Galeria