Wizyta w Ekoeksperymentarium w Katowicach

W dn. 27 listopada klasa II a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w Ekoeksperymentarium. Dzieci w czasie warsztatów miały możliwość odwiedzenia ekologicznego mieszkania, w którym oszczędza się wodę, energię, segreguje śmieci, wykorzystuje naturalne środki czystości . W ramach biletu wstępu dzieci przyniosły reklamówki. Będzie z nich wykonana choinka, która stanie na katowickim rynku. Przedsięwzięcie jest związane z organizowanym w Katowicach szczytem klimatycznym. Ma na celu szerzenie świadomej ochrony środowiska wśród najmłodszych oraz ich rodzin. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach i stwierdzili, że wiele ekologicznych działań mogą zastosować w swych domach.