Uroczysta akademia poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2015 r. o godzinie 9.50 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas VI a i VI b przypomnieli najważniejsze wydarzenia XVIII wieku, które miały wpływ na dalsze losy Rzeczypospolitej. Podkreślano znaczenie Konstytucji 3 Maja, jako uchwały będącej wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze.

W odległe czasy przeniosły nas dźwięki muzyki poważnej. Uczennica klasy VI a Ania Labus, zagrała sonatę na wiolonczeli przy akompaniamencie pianina, przy którym zasiadła jej mama. Uroczystość została wzbogacona śpiewem pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru, oraz absolwentki naszej szkoły Agaty Morawek. Wielką niespodzianką dla wszystkich okazał się występ instrumentalny nauczycieli. Na scenie pojawili się pani Anna Grolik, pani Agata Polewana, pan Tomasz Huk, pan Artur Swadźba oraz gościnnie pan Ryszard Głuszek.

            Dla dzieci uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii. Występy uczniów i nauczycieli budziły wielkie emocje.

            Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor Bożena Pawluczuk, która podziękowała za przygotowanie uroczystości i wręczyła uczniom dyplomy, zdobyte  w konkursach przedmiotowych

            Montaż słowno- muzyczny akademii przygotowywała pani Agnieszka Bernaś  we współpracy  z panią Anną Grolik.

 

Galeria