Święto Szkoły 22 i 23 kwietnia 2015

Każdego roku pod koniec kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Tadeusza Kościuszki obchodzi Święto Szkoły. I tym razem uczniowie i nauczyciele zadbali o odpowiednie uczczenie tego wyjątkowego dnia. 22 i 23 kwietnia miała miejsce szczególna uroczystość. Rozpoczęła się ona powitaniem gości i odśpiewaniem hymnu szkoły.

Następnie przypomniano najważniejsze momenty z życia Tadeusza Kościuszki. Kolejnym punktem Święta Szkoły było przedstawienie pt.”Jeden dzień z życia szkoły”. Na uwagę zasługuje fakt, iż miało ono nowatorską formę teatru cieni. Niezwykły spektakl został wykonany przez młodych aktorów z teatru szkolnego „Teraz My”. Tworzone przez uczniów- aktorów obrazy dodatkowo wzbogacono o doskonale oddające nastrój chwili efekty dźwiękowe. Pełna koncentracja, skupienie, ale też uśmiech- tymi słowami można skomentować zachowanie młodej widowni podczas spektaklu. Zaprezentowana na scenie historia zwykłych uczniów, wzbudziła w widzach zachwyt, czego dowodem były gromkie brawa. Na zakończenie zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu pokazującego „jedenastkę na co dzień”. Wszyscy zebrani skupili swoją uwagę i wytężyli wzrok, ponieważ na ekranie mogli dostrzec koleżankę, kolegę lub też samego siebie. Po zakończonej uroczystości uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, w których mogli porozmawiać o swojej szkole, patronie i wartościach, którymi się kierował.

Święto Szkoły jest na stałe wpisane w kalendarz imprez szkolnych. Nie tylko jest wspomnieniem Tadeusza Kościuszki, ale też uczy właściwych postaw i wartości.