Paraolimpiada katowickich szkół integracyjnych

 22 maja 2015r. już po raz trzynasty odbyła się Paraolimpiada katowickich szkół integracyjnych. Uczestniczyło w niej 7 szkół z naszego regionu: Szkoła Podstawowa nr 21
z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3
oraz gospodarze Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi.

Początek Paraolimpiady wzbogacił występ szkolnej grupy teatralnej „Teraz My”
z przedstawieniem pt. „Znajdź się wśród życzliwych”. Aktorzy opowiedzieli uczniom historię jednego dnia, w którym dobro jest jak bumerang, zawsze powraca. Poprzez spektakl ukazali jak kształtować postawy wzajemnej życzliwości, rozwijać empatię i prawidłowe relacje międzyludzkie, a także w jaki sposób stwarzać okazję do przeżywania przyjemnych uczuć.

Sportowcy wykazali się determinacją w walce o złoty medal, pokonali niezmiernie trudne, ale i wesołe konkurencje. Wśród nich: slalom z zawiązanymi oczami, wieszanie chmur, kulturysta, sztafeta, puzzle i wiele innych ciekawych zadań sportowych. Podsumowaniem Paraolimpiady było jej uroczyste zakończenie, podczas którego Dyrekcja Szkoły wręczyła puchary, medale i nagrody dla każdego sportowca.

Oto finał rozgrywek:

I miejsce : Zespół Szkół Integracyjnych nr 1

II miejsce : Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Paraolimpiada katowickich szkół integracyjnych 2015